*výkříky do tmy*

18. dubna 2009 v 14:21 | Jul |  *Swimming*
Pochybuji, že to někdo bude číst, ale co, prostě to potřebuji ze sebe dostat.
Opět se to týká toho úžasného sportu (ironie)- plavání. Všechno to začalo kdysi dávno, když trenérčina oblíbenkyně (Tereza) šikanovala spolužačku (Verču). S Nat se nám to nelíbilo a tak jsme to ohlásili doma a hned se volalo Verčiné mamce, ta z toho byla dost překvapená, protože jí o tom Verča nic neřekla, ale následně to všechno vyklopila. Jednoho dne se rozhodlo, že se to půjde řešit rovnou na bazén za trenérkou. Debata začala celkem dobře, jenže okolo pořád špizovala Tereza o čem se baví- aby případně do toho mohla zasáhnout, jenže trenérka ji poslala do vody a tím pádem nic nevěděla. Nakonec to skončilo tak, že Terezka málem utekla domů s brekem, protože se vše obrátilo proti ní. Vše by dopadlo dobře, jen kdyby Terezini rodiče nepřišli za trenérkou a nevyhrožovali by, že Tereza odejde ze třídy,to se trenérce nelíbilo a pak to šlo všechno z kopce. Ve středu se mnou a Nat postupně mluvila, když jsme to potom dali dohromady vzešlo nám z toho: "Za všechno můžou ty vaše maminky aktivistky! Nejdřív si všechno prověřte a potom něco říkejte, nebo raději doma nic neříkejte!" A s tímto u mě trenérka skončila.

Pondělí 6. dubna: Před tréninkem si se mnou chtěla trenérka promluvit. Začala do mě hustit, jestli mě to plavání ještě baví, protože jestli ne, tak se nediví že se nezlepšuju. Jenže ona nevídí, že jsem předtím byla nemocná a ten závod jsem plavala nedávno. Prostě opět mi dokázala že je naprosto nenormální.


Včera 17. dubna: Byla jsem na suché, protože mi nebylo dobře. Trenérka mě poslala ať jdu děcka posílat z druhé strany (plavaly se padesátky v intervalu) a potom si jdu pro medicimbal. Po padesátkách mě spolužačka, která se mnou byla na suché, poprosila, jestli bych jí nemohla dodiktovat metřáž, kkterou jsme tento týden naplavali. Začala jsem jí tu metráž diktovat, když v tom na mě vyjela trenérka, jestli jsem si už byla pro medicimbal, takže má odpověď zněla že ne, protože jsem Katce (tak se ta spolužačka jmenovala) pomáhala s deníkem. Jenom mi na to odfrkla, že se na to mám vysr**, protože vidí, že i já jsem ztratila svůj zájem.Potom si mě ještě zavolala, aby mi opět promluvila do duše. Začala do mě hustit, že by pro mě možná bylo lepší, kdybych šla trénovat k osmákům, ale že by jí to bylo líto. Potom do mě ryla, že když mé výkony nepůjdou nahoru, tak nepůjdu do reprezentace ČR, protože tam je na přijetí potřeba minimálně 3. místo z mistrovství České republiky, které já ještě nemám ( mám "až" čtvrté). Dále se mě ptala jestli mi něco udělala, protože s ní moc nekomunikuju- je naprosto jasné, že jí neřeknu: " Paní trenérko, naštvala jste mě tím, že jste dala přednost Vaší oblíbenkyni a že se jí neudtále zstáváte, dále mě jenom komandujete že něco dělám špatně nebo plavu pomalu". A ukončila to tím, že jestli chci mít výsledky, tak že ta komunikace mezi námi se musí zlepšit. Opět měla svou úžasnou nladu (ironie) a potřeboval se na někom vybít.

Dnes 18.dubna: Ráno po trenálu přišli rodiče a vše jsme probrali. Samozřejmě že trenérka to vše obrátila- slovo po slovu. Řekla, že jsem Katce ditovala měsíc starou metráž a že jsem jí neřekla důvod proč neplavu! (Mamka naštěstí o všem věděla, takže to brala s rezervou, protože trenérku zná až moc dobře). Dále probírali mou nemluvnost- mamka i sestra (ta mi dělá druhou trenérku a je rozhodně lepší) řekli, že od jisté doby doma nic neříkám (mysleli tu aféru s Terezou s Veve). Trenérka to zakončila slovy, že spolu prostě musíme víc spolupracovat, jinak to na medaili nedotáhnu. Po cestě z lázní jsem se od sestry dozvěděla, že trenérka prhlásila, že se mnou mlátí puberta. Má reakce na to byla, že v tom případě s trenérkou musí mláti debilita a to dost silná. Asi jste si na ni udělali stejný názor jako já ( aspoň v to doufám)


Abych to nakonec vše schrnula, tak musím říct, že s jejím přístupem asi ani nepůjdu do vrcholáku, protože mi to tím jejím přístupem úplně znechutila a plavání se mi i celkem znechutilo tím, že se více než jedna půlka tahá a zkracuje si to. Někteří z čtyř kilometrového tréninku uplavou sotva dva kilometry a při intervalovém plavání nás nejlepší předjíždí, což je pro trenérku nepochopitelné. Dokonce jsem se i díky tomuto všemu rozhodla, co budu dělat až výjdu základku, nebo kdybych s plaváním sekla- prostě půjdu na nějakou školu, ale budu dělat ploutvové plavání (bez plavání bych se asi ukousala nudou), tam bych prý měla patřit k nejlepším.

Pokud jste někdo dočetl celý tento ndný článěk, tak Vás obdivuji že jste na to vůbec měli náladu

Vaše psychicky zdeptaná Jul
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Klikni...

*Klik*

Komentáře

1 Leila Leila | Web | 18. dubna 2009 v 14:51 | Reagovat

Ja ťa obdivujem, že si tej trénerke rovno nedala jednu po hube a neodišla odtiaľ.
Naozaj je to dosť hlúpa žena a bohužiaľ nie je  jediná osoba, ktorá je posadnutá nadržiavaním iným.Ale nelám si s tým hlavu a snaž sa.Keď budeš mať perfektné výseledky nemôže ti nič povedať.A ak ti aj potom niečo povie, tak ti iba podčiarkne aká koza to je:)

2 Leila Leila | Web | 18. dubna 2009 v 15:13 | Reagovat

Jasné, že mi to nebude vadiť.Aj ja si ťa pridávam:)Dík:)

3 ClaireM ClaireM | E-mail | Web | 19. dubna 2009 v 9:21 | Reagovat

Tak to máte za trenérku pěknou ... (no, radši nenapíšu ten výraz, kterej mě napadl jako nejvýstižnější pojmenování)... Rozhodně si od ní nenech plavání znechutit. Vždycky se v životě najdou takoví lidé, kteří tě budou pořád za něco kritizovat (mluvím z vlastní zkušenosti), ale je na tobě, jak se s tou kritikou vyrovnáš. A pokud je ta kritika neoprávněná, jako v tomhle případě, tak je asi nejlepší zkusit jí ignorovat... Věřím, že ty to určitě zvládneš a že na medaili máš... :)

4 nat nat | Web | 19. dubna 2009 v 19:34 | Reagovat

jako my vime jaka nase trenerka je a s tou italii me pekne nastvala,to vis a co vyklada .... njn ma proste oblibencE...

5 Terka-Prue tvé sb Terka-Prue tvé sb | Web | 20. dubna 2009 v 14:58 | Reagovat

teda ta trenérka musí bejt asi padlá na hlavu

6 Watcookie Watcookie | Web | 21. dubna 2009 v 9:55 | Reagovat

hej tak ta se povedla:-) moc pěkná

7 P.e.t.r.a P.e.t.r.a | Web | 22. dubna 2009 v 13:16 | Reagovat

Ahojík, mam další díl povídky :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama