Prosinec 2010

Akademie Evernight 3- Přesýpací hodiny

26. prosince 2010 v 18:14 | Jul |  *Claudia Gray*
Akademie Evernight 3- Přesýpací hodiny

Hourglass

O čem kniha je: Poté, co Bianca utekla s Lucasem z Evernightu, se začíná sžívat s jejich životem. Lucasův nevlastní otec Eduardo ji učí se bránit nebo se svou kamarádkou Raquel učí brousit zbraně. Všichni odjeli do centrály v New Yorku, kde je Bianca s Raquel stranou od ostatních, aby si prověřili, zda jim můžou věřit. Bianca zažívá krušný chvíle bez krve.

Jednou na hlídce se odpojí od Lucase s tím, že si jde chytit něco k jídlu. Místo toho zamíří do internetové kavárny, odkud pošle rodičům meila s tím, že je s Lucasem a je v pohodě.

O pár dní později centrálu napadnou upíři. Biancu si vyhmátne ředitelka z Evernightu a pokecá si s ní. Padne několik lovců, mezi nimiž se nachází i Eduardo. Baltazar padl jako zajatec a všichni chtějí vědět, proč upíři zaútočili. Lucas s Biancou mezitím vymýšlejí plán, jak ho odtamtud dostat.
Jednoho dne náhodou spatří Raquel s Danou Biancu, jak pije krev. Lucas jim to všechno vysvětlí, protože Bianca není schopná mluvit.

Nechají Biancu být, protože jim Lucas prozradí, že za pár dní oba zmizí. V noci jsou ovšem oba probuzeni a předvedeni před pár lovců. Zjistí se, že Lucas je silnější než obyčejný člověk a oba mají být odvezeni kamsi na prozkoumání. Dana jim ovšem pomůže utéct a Biance tak dojde, že ji práskla Raquel. Baltazara odvezou ke známému a Bianca s Lucasem si najdou hotel, kde zůstanou do té doby, než jim Lucasův bývalý spolubydlící Vic nabídne, že můžou zůstat ve vinném sklípku domu jeho rodičů, kteří na čas odjeli pryč. Oba si najdou práci.

Mrcha Charity si je párkrát vyhmátne. Donutí Biancu poprosit o to, aby z ní udělala upíra, protože jedině pak propustí Lucase. V opačném případě zemře. Zachrání je ale přízrak, který upíry rozptýlí, takže Bianca a Lucas mají čas na to, aby utekli.
Biance se pak začne dělat špatně. Jednou sebou sekne v práci a když ji Lucas vezme k doktorovi, Bianca vezme nohy na ramena poté, co sestřička zjistí, že něco s její tělesnou teplotou a krevním tlakem není v pořádku.

Situace se zhorší... a Bianca umře. Stane se z ní přízrak, který sleduje Lucase, jak společně s Baltazarem pohřbívají její tělo na zahradě Vicových rodičů. Oba se pak vydají za Charity, protože nemají co ztratit. Biance pomůže duch Maxie, který v tom domě byl. S pomocí řetízku, který dostala od Lucase k narozeninám se pak Bianca může zase "zhmotnit". Když pak přijede Vic s Ranulfem (dalším upírem), všechno jim vysvětlí. Společně je dovede za Lucasem a Baltazarem, kteří si to mezitím rozdávají s upíry.

Oba, Baltazar i Lucas, jsou dost překvapení, že Biancu vidí. Charity využije Lucasovo zaváhání a do dna ho vysaje. A tak se Lucasova noční můra stává pravdou - bude z něj upír. ©


Osobní názor: Sakra, sakra a ještě jednou sakra! Jsem zvědavá, jak Grayová objasní veškeré situace z tohoto dílu. Z Binks je přízrak, z Lucase upír.... Bohužel mě i Grayová zklamala! Binks se vyspala s Lucasem a chudák Balty zůstal sám. Jaká nespravedlnost!
Jsem na čtverku natěšená jak malé děcko! Btw: další díl vychází v březnu pod názvem Na ruhé straně- pěkně deb*lní překlad, jelikož originální název je Afterlife.

Akademie Evernight 2- Hvězdopravec

26. prosince 2010 v 17:15 | Jul |  *Claudia Gray*
Akademie Evernight 2- Hvězdopravec

Stargazer

O čem kniha je: Bianca se s Lucasem už pěkně dlouhou dobu neviděla. Lucas posílá po svém bývalém spolubydlícím vzkazy pro Biancu. V jednom napíše Lucas místo setkání a Bianca se tam vypraví. Po cestě potká jinou upírku. Dají se do řeči a nakonec Biancu doprovodí. Když ovšem uvidí Lucase, pozná v něm lovce upírů z Černého kříže. Neznámá se pak snaží Biancu chránit, ale ta ji uklidňuje, že jí nic nehrozí. Upírka uteče a nedohoní ji ani posily z Černého kříže.

Když se pak Bianca vrací na akademii, načapá ji Baltazar. Popíše mu, koho potkali a on v upírce pozná svoji sestru Charity, kterou už pár desítek let neviděl. Dohodnou se: budou dělat, že spolu chodí, Bianca bude moci častěji pryč z akademie za Lucasem a Baltazar ochrání svoji sestru před Černým křížem. Rodiče Biancy to přijmou s tím, že ji Baltazar víc zasvětí do upířího světa.

Bianca občas potkává přízraky, duchy, kterým zjevně o něco jde. Snaží se Biance něco sdělit, ale ona nechápe. Spolu s Baltazarem se také pokouší přijít na to, proč ředitelka přijímá i lidské studenty. Biancu pak napadne, že to má co dělat s přízraky. Lidé na akademii jsou s nimi nějak spojení. Postupem času to začne vypadat, že jdou přízraky jenom po ní. Jednou, když je s Baltazarem, se přízrak zjeví a Bianca málem umrzne. Bianca začne naléhat na rodiče a ti jí pak řeknou, že kdysi se dohodli s přízraky, že jakmile Bianca dosáhne určitého věku, stane se (vraždou) přízrakem, místo upírky. Ředitelka pak Biancu přemístí jinam do bezpečí.

Ještě předtím se na schůzce Bianca s Lucasem pohádá a myslí si, že je mezi nimi konec. Bianca náhodou potká svoji spolužačku, Charity ji ale nakonec zabije.

Uběhne několik měsíců, když Bianca narazí na Lucase v areálu školy. Všechno mu vysvětlí a on ji chce z akademie dostat pryč. Bianca chce ale počkat na svoji poslední zkoušku.

Překvapení nastane ve chvíli, kdy přijde Charity požádat o útočiště. Ukáže se, jaká to je mrcha, když ředitelce práskne, že Bianca s Baltazarem po ní celý rok šli a přitom se vídali s Lucasem. Charity navíc Černému kříži nakecala, že ředitelka chce zmasakrovat lidské studenty, takže se Černý kříž rozhodne zakročit a zmasakrovat je.

A tak propukne bitva, Lucas najde Biancu a ještě spolu s její spolubydlící Raquel utečou do bezpečí úkrytu Černého kříže. Tam se Raquel přidá na jejich stranu v boji proti upírům, stejně jako Bianca, která nemá jinou možnost. ©


Osobní názor: Rozhodně lepší než první díl. Trochu jsem i doufala, že Binks po jedné opravdu skvostné chvilce zůstane s Baltazarem (ne, nevyspali se spolu)a "odkopne" Lucase. Bohužel se tak nestalo a po útoku Černého kříže na Evernight s ním utekla do sídla Čk (Černý kříž).

Vampýrská akademie

21. prosince 2010 v 17:14 | Jul |  *Richelle Mead*
Vampýrská Akademie

Vampire academy


O čem kniha je:Rose je jedna z mála dhampýrek, jenž je vychovávána k tomu, aby se stala Strážkyní. Většina dhampýrek je spíš "předurčena" k tomu, aby vychovávaly své děti, anebo se staly krvavými děvkami (velice nechvalné a hojně opovrhované postavení ve společnosti). Jenže Rose se nemá stát jen tak ledajakou Strážkýní jednoho z omezeného počtu Morojů (praví a nefalšovaní vampýři/upíři, kteří nezabijejí lidi a ovládají jednu ze 4 živelných magií), ale přímo jediné přeživší členky královského rodu Dragomirů, Vassilisy.
Morojové mají 13 královských rodin, ze kterých se vybírají Králové a Královny.  Jen Lissa s Rose přežily autonehodu, při níž zahynuli Vassilisyni rodiče a starší bratr, a proto je na Lissu uvalen zřetel o to víc, když je poslední z Dragomirů. Morojové totiž nejsou nikde v bezpečí. Nebo alespoň tohle všechno tvrdí. Kromě Morojů, Dhampýrů a obyčejných lidí, jsou na světě také Strigojové. Opravdu, opravdu nebezpeční upíři, kteří propadli zlu a bez mrknutí oka zabíjejí, co jim příjde pod ruku. Nejčastěji však Moroje, protože morojská krev jim dodává mnohem větší sílu.
Rose a Lissou navštěvují internátní školu pro Moroje a Dhampýry, kde se společně učí všemu, co budou v budoucnu potřebovat. Jenže ze školy utečou, protože si Rose myslí, že Lisse hrozí nebezpečí, a proto by tam neměla zůstávat. Utíkání jim vydží 2 roky, dokud je konečně nenajdou školní Strážci v čele s Belikovem. A tak jsou dívky nuceny vrátit se do školy.
Obě se musí vyrovnat se změnou, která se na škole udála v době, kdy byly pryč a pokusit se navázat tam, kde skončily, i když to nebude jednoduché. Pojí je víc než jen přátelství, či Moroje a budoucího Strážce, mají pouto, kdy Rose dokáže vycítit a později i vidět, co se s Lissou děje a pomoci jí. Což se ukáže jako velice výhodná věc v momentě, když někdo začne Lissu psychicky trápit a nechává jí na posteli mrtvá zvířata. Lissa má totiž tajemství, dokáže oživovat a uzdravovat zvířata a později se ukáže, že i lidi. A to ve společnosti neumí jen tak kdo, proto kdyby to vyplynulo na povrch, hrozí jí nebezpečí. A tomu chce Rose ze všech sil zabránit. ©

Osobní názor: Tak na tuto knihu mě navedla Nat a jsem strašně ráda, že to udělala. Prostě boží knížka!

Škola Noci 1- Označená

18. prosince 2010 v 12:25 | Jul |  *P. C. Cast-Kristin Cast*
Škola Noci 1- Označená

House of Night- Marked

O čem kniha je: Šestnáctiletá Zoey Redbirdová se hádá s rodiči, právě se rozešla s přítelem a poslední, co jí ještě schází, je začít se měnit v upíra. Jenže právě to se stalo a Zoey musí přestoupit na speciální školu pro upíří mláďata. Všechno ale není tak zlé, jak to na první pohled vypadá - upíří dorost přijme novou spolužačku mezi sebe, hodiny nejsou zdaleka tak nudné jako na normální střední škole a navíc se zdá, že Zoey má schopnosti, o jakých mohou ostatní jen snít. Jediný, s kým si nepadne do oka, jsou členky elitní školní organizace Dcery temnoty a zvlášť její příšerná předsedkyně Afrodita. Za jejich zdánlivě nevinnými rituály se skrývá něco hodně ošklivého a je na Zoey, aby to zarazila - než někdo přijde o život. ©

Osobní názor: Jelikož mám tuto sérii přečtenou až po poslední vydanou knihu, což je 5.díl- Pronásledovaná, můžu říct že Označená mě ohromila a navedla ke čtení dalších dílů...

Akademie Evernight

14. prosince 2010 v 18:39 | Jul |  *Claudia Gray*
Akademie Evernight
Academy Evernight

O čem Kniha je: Bianca chce pryč ze školy, protože si myslí, že tam prostě nepatří. Když ale realizuje svůj plán, doslova ji sestřelí Lucas, který si myslí, že ji někdo pronásleduje.
Pak se Lucas Biance ale vyhýbá a chvíli trvá, než si spolu zase promluví. Když se ho pak zeptá, proč se jí vyhýbal, Lucas odpoví, že se Bianca přátelí s lidma z Evernightu, kteří jsou moc krásní, chytří a úspěšní. A Lucas je proti nim a nehraje podle pravidel.
Když pak jedou na výlet do nedalekého města, Lucas se seznámí s rodiči Biancy. Když jsou pryč, Lucas se Biancu snaží proti nim poštvat a pohádají se kvůli tomu. V restauraci se pak Lucas popere s pár chlapíky, kteří si mysleli, že Biance dělal potíže.
No a tak spolu zase nemluví.
Biancu pozve na ples její spolužák Baltazar, který o ni má nejspíš zájem. Jenže tam mu pak dojde, že Biance se líbí někdo jiný. Objeví se Lucas a všechno je zase v pořádku.
Jenže pak Bianca Lucase kousne, lokne si krve, Lucas omdlí a Bianca zjistí, že je upír. Lucas si nic nepamatuje a Biance je nařízeno mu lhát.
Jednou se Bianca vydá na pomoc kamarádce, kterou obtěžuje Erich, její spolužák. V noci chodí po střeše a dělá rámus, takže Raquel nemůže spát. Když Bianca Ericha objeví, trochu pokecají a Bianca ho kousne.  Lucas stojí poblíž a všechno vidí. Zároveň mu dojde, co je Bianca zač.
Odjede na vánoční prázdniny a Bianca si už myslí, že se nevrátí.
Omyl, vrátí. Všechno zase dobrý, Lucas si nepřímo řekne o kousnutí a všichni jsou šťastní a spokojení.
Jednou, když je Bianca s Lucasem u jejích rodičů společně s Baltazarem a Patrice, Bianca řekne rodičům Lucasův příběh. Lucasův předek se popral a utekl pryč. V tu chvíli se strhne rvačka, ze který Lucas - stejně jako jeho předek - uteče.
Od rodičů se pak Bianca dozví, že je Lucas členem Černého kříže; lidí lovících upíry. Ihned se její rodiče vydají za ním, aby ho zničili. Upírům je ale proti srsti překročit řeku; Bianca ovšem jde a s Lucasem se potká.
Přizná, že je zabiják upírů a navrhne jí, aby šla s ním. Druhý den je pak z hotelu vyzvedne Lucasova matka, která je zavede do kostela, kde se nachází víc lidí z Černého kříže. Nutno podotknout, že nikdo kdomě Lucase neví o tom, že je Bianca upír. Teda skoro.
Pro Biancu si ovšem přijdou rodiče. Kostel zapálí, Bianca se rozhodne a odejde za rodiči s tím, aby ostatní nechali naživu. ©

Osobní názor: Dosti zajímavá knížka. Trochu mě štvalo, jak Bianca hned od začátku věděla, že s Lucasem bude chodit. Trošičku divné, když se sotva znali.... Bylo mi líto Baltazara- neustále byl na ni milý, věnoval se jí, ale co z toho? Velké kulové! Na konci je první kapitola Hvězdopravce (2.díl), ve které Bianca steskní po Lucasovi...Uvidímě, jak se tato série vyvine.

Hostitel

7. prosince 2010 v 6:30 | Jul |  *Stephenie Meyer*
Hostitel

The Host

O čem kniha je:Na Zemi zaútočí vetřelci - a lidé jim slouží pouze jako hostitelé. Avšak přežívá ještě hrstka divokých lidí, kteří se ukrývají, aby je Hledači nenašli.
Do těla Melanie, která raději dobrovolně skočí do výtahové šachty než aby ji chytili, je implantována Poutnice.
Postupně se s Melanií sžívá, snaží se objevit její tajemství = polohu dalších lidí. Jenže se spřátelí a vydají se na cestu za Jamiem a Jaredem, kteří se ukrývají kdesi v poušti. Poutnice se snaží rozluštit symboly, která jí Melanie promítá a s jejich pomocí se dostanou do pouště, kde obě téměř zemřou. Najde je ovšem strýček Jeb. Ještě předtím, než se vydají na cestu, se zbaví Hledačky tak, že jí Poutnice neřekne, co chystá. Chce přeci ochránit Melaniiny - ale už i Poutničiny - milované.
Odvede ji/je (Melanii i Poutnici) do systému jeskyní, kde přežívá poměrně větší skupinka lidí. Při prvním setkání s Jaredem jí jednu flákne. Je izolovaná, všichni se dohadují, jestli by ji rovnou neměli zabít, ale nakonec Jeb stojí za ní a chrání ji.
Kyle se ji jednou pokusí zabít, ale nakonec Poutnice/Wanda ho zachrání. Koná se soud a rozhoduje se, co se s ním bude dít. Zůstává, nevyhoštěn, protože by venku mohl být zajat a prozradit tak polohu.
Wanda se začleňuje do společnosti: vypráví o tom, jak byla na šesti (myslím) planetách, pomáhá obdělávat pole, vyráží na výpravy ven, hraje fotbal s ostatními. Jared jí postupně začíná věřit (poté, co na společné výpravě seženou lék pro nemocného Jamieho), že Melanie je pořád tam uvnitř. Je to zamotaný - Jared miluje Melanii, Ian (Kylův bratr) se zase zamiluje do Wandy.
Ta se nakonec rozhodne, že opustí tělo, aby Melanie mohla být s Jaredem. Ian o ničem neví, Jamie jakbysmet.
Wanda Doktorovi prozradí a ukáže, jak vyjmout duši. Ty pak dávají do kryotanku, v nichž se přemisťují na jiné planety.
Končí to tak, že se Wanda probere v novém těle, protože Ian ani Jared nechtěli dovolit, aby si jen tak odešla. Melanie je zase sama sebou a na další výpravě potkávají další skupinu divokých lidí. ©

Osobní názor: Asi nejtlustší knížka co jsem kdy přečetla. Ze začátku jsem vcelku v tom ději plavala, ale jakmile se Melanie/Wanda dostala do jeskyně, začal mi děj ubíhat dost rychle. Celkem mě překvapil vztah, který si vybudovala Wanda s Ianem, ikdyž se to dalo i očekávat, takže nebylo žádné překvapení, že Ian pro Wandu našel jiné tělo....A abych nezapomněla, skoro jsem i obrečela smrt a pohřeb Waltera.

Rozbřesk

7. prosince 2010 v 6:02 | Jul |  *Stephenie Meyer*
Rozbřesk

Breaking Dawn

O čem kniha je:Bella a Edward, se konečně vezmou a na svatební cestu letí na ostrov Esmé v Brazílii. Tam se tak trochu rozšoupnou, a Bella otěhotní. S upírem. Po čase se zjistí, že to malé stvoření uvnitř Belly je napůl člověk, napůl upír a né "nesmrtelné dítě", které by vraždilo, jako v minulosti. Ale jestli chce Bella porodit holčičku Renesmé, musela by zemřít, protože to stvořeníčko si vykousává cestu ven. Roste strašně rychle, až jí to láme kosti. Když nadchází porod a Bella umírá, Edward jí zachrání tím, že ji pokouše všude po těle a injekci s jeho jedem, jí vpraví přímo do srdce. Po čase, se z ní stane krásná novorozená upírka. Alice a Jasper utečou, potože se bojí Volturiových (nejmocnějších upírů). Příjdou, protože si myslí, že Renesmé je tzv. nesmrtelné dítě. Ke konci přivede Alice jednoho známého se stejným původem jako Renesmé a Volturiovi nechají Cullenovi na pokoji. Mezitím vším, se Jacob otiskne do Renesmé, tj. vznikne mezi nimi nezničitelné pouto lásky. ©

Osobní názor: Byla skvělá, ale chvilku mě i nudila. Především mě nebavila část vyprávění z Jacobova pohledu. Ale v té době jsem ještě "zbožňovala" Edwouše.

Zatmění

7. prosince 2010 v 6:01 | Jul |  *Stephenie Meyer*
Zatmění


Eclipse

O čem kniha je:Bella a Edward spolu opět chodí. Bella se usmíří se s Jacobem, avšak Edward ji k němu nechce pouštět, protože se bojí, aby jí Jacob jako novorozený vlkodlak mohl nějak ublížil. Bella k němu i přesto jezdí.
Mezitím se od upírů i od vlkodlaků dozvídá nové a nové příběhy. Například se dozví o otisku vlkodlaků. Když se vlkodlak otiskne do někoho, znamená to, jako by našel druhou polovinu své duše a bude dělat všechno pro to, aby té druhé osobě v čemkoliv vyhověl. Proto když Sam (vůdce vlkodlaků) kdysi miloval Leah, nasliboval jí mnoho věcí, jak ji nikdy neopustí atd. Jenže jakmile se z něj stal vlkodlak a potkal Emily, otiskl se do ní, i když s tím nemohl cokoliv dělat, proto musel Leah opustit a být s Emily.
Dále se od vlkodlaků dozví legendy, jak se z nich stali vlkodlaci, dozví se o duševních válečnících a o oběti třetí ženy, která zachránila svého manžela před vlkodlaky tím, že si vrazila nůž do srdce (ve filmu do břicha) a tím upoutala pozornost upírů a vlkodlaci mohli ho zabít.
Mezitím se v Seattlu odehrává úděsné peklo. Někdo už pozabíjel kolem čtyřiceti lidí a police nemá sebemenší stopu, kdo by to mohl být. Avšak Cullenovi jsou přesvědčeni, že je to práce upírů. Pomocí Alice a nemalé zásluhy Belly zjistí, že za vším stojí Victorie, která se neustále snaží Bellu zabít. Za tímto účelem vytvořila dalších dvacet upírů, kteří spolu s ní půjdou zabít všechny Cullenovi a spolu s nimi samozřejmě i Bellu. Avšak to ještě nevědí, že ke Cullenovým se přidali vlkodlaci, kterých přijde na pomoc devět. Před bitvou si Bella uvědomí, že miluje i Jacoba, který jí také vyzná lásku. Avšak žít nedokáže pouze bez Edwarda. I přesto ale chce, aby Jacob nebojoval.
Edward nechá na Belle volbu mezi ním a Jacobem, protože chce, aby byla šťastná. Bella si ho samozřejmě vybere. Bitvy se neúčastní Edward, protože Bella jej požádala, aby zůstal s ní. I přestože bylo Cullenových spolu s vlkodlaky méně než novorozených upírů, dokázali je porazit a všechny pozabíjet. Avšak Bella s Edwardem se ukrývali v horách, tam je našla Victorie spolu s jedním dalším upírem. Edward by proti nim byl bez šance, kdyby mu na pomoc nepřispěchal jeden z vlkodlaků. Victorie chtěla utéct, ale Edward ji dostihl a utrhl jí hlavu a následně spálil. Po bitvě přišli na místo Voltuirovi, protože chtěli zabít ty novorozené, neboť se obávali prozrazení upíří existence. Cullenovi jim nesměli říct, že spolupracovali s vlkodlaky, protože Voltuirovi neuzavírají spojenectví s vlkodlaky. Proto byli velice překvapeni, když našli všech dvacet upíru mrtvých. To že Cullenovým pomohli vlkodlaci, nepoznali. Bella nakonec souhlasí s Edwardovou podmínkou, že se vezmou. Když přijde Jacobovi svatební oznámení, rozhodne se utéct. ©

Osobní názor: Pokud mám být upřímná, vůbec si nepamatuju, jak jsem se cítila po přečtení tohotodílu, takže alespoň napíšu, co mě vcelku zaujalo ve filmu.  Za povšimnutí určitě stála honička Victorie, která alespoň mě přišla skvěle natočená. Bohužel, na konci filmu mě zamrzelo, že Bella nezůstane s Jacobem. Ale co už. Knihu nezměním...

Nový Měsíc

7. prosince 2010 v 6:00 | Jul |  *Stephenie Meyer*
Nový Měsíc

New Moon

O čem kniha je:Bella už ví, že Edward je upír. Jeden se bez toho druhého nehne. Ovšem jejich štěstí netrvá dlouho, jelikož Bella je přece jenom stále člověk a jako taková je velice silným lákadlem pro ostatní upíry. A jak se ukáže, její krvi nedokáží odolat ani členové Cullenovic rodiny. Což s sebou přinese jedno vážné rozhodnutí.

Edward se totiž rozhodne Bellu pro její dobro opustit a vymazat jakoukoliv věc, která by byla spojená se vzpomínkou na něj. A tak je Bella najednou naprosto opuštěná, bez Cullenovic klanu, bez své jediné lásky... vydaná na pospas samotě a svým myšlenkám na Edwarda a na to, proč ji opustil.

Začne se více přátelit s Jacobem a jezdit za ním do rezervace. Jacob totiž opravuje jejich motorky, které Bella koupila čistě ze zištných důvodů. Přišla na to, že když dělá životu nebezpečné věci, slyší alespoň Edwardův hlas. Nemůže totiž bez něj žít.

Ovšem zjišťuje, že nejenom Edward měl tajemství. Jacob se jí začne najednou vzdalovat a vyhýbat se jí. Bella tomu všemu chce přijít na kloub, a proto jej - po řadě odmítání ze strany Jacoba - znovu navštíví v rezervaci. A zjistí, co před ní její kamarád tajil. Jacob je totiž vlkodlak. ©

Osobní názor: Tak tento díl mě nijak moc extra nezaujal. Když jsem se dívala na film, musela jsem se smát. A čemu? Belle! Opravdu řvala, jako by rodila, když Edward odešel. Ale musím uznat, že právě v tomto díle jsem si začala oblibovat Jacoba.

Stmívání

7. prosince 2010 v 5:10 | Jul |  *Stephenie Meyer*
Stmívání

Twilight

O čem kniha je:Bella se stěhuje za svým tátou, protože se její matka znovu vdala a tak jí chce dát tak trochu volnost, aby si mohla s novým manželem vydat na cestu a neměla tak dceru na krku. Musí si zvykat na nové město, které je na hony vzdálené slunnému Phoenixu; na novou školu, kde se stane okamžitě centrem pozornosti; a taky na nového partnera na hodinách Biologie, který vypadá, že je mu z ní tak nějak na blití.

O to horší to pak pro Bellu je, když zjistí, že ten kluk je na škole - spolu s celou svou rodinnou - docela celebrita. Každá holka by s ním chtěla prožít mnohem víc než nějakých 7 minut v nebi, jenže tajemný Edward Cullen nemá o žádnou z nich zájem. Což je zvláštní, vezmeme-li v potaz, že všichni jeho sourozenci jsou jaksi popárování a on de facto zůstává na ocet.
Bellu to k němu táhne. Zdá se jí na něm něco zvláštního, tajemného, lákavého. A když už se jí o něm začne i zdát, je tu na lásku docela zaděláno. Ne, že by Edward vypadal, že o Bellu stojí. Sice jí zachrání život, když se na ni říti auto pomalu jako neřízená střela... ale i po té to mezi nimi vypadá dost bledě.
Až do chvíle, kdy se s ní Edward začne mnohem víc bavit. Vlastně víc než to. Postupně Bella zjišťuje, co Edward tak úzkostlivě tají. Tak trochu ji v tom poodhalování pomůže i její kamarád z dětství, Jacob. Člen indiánské rezervace La Push a syn nejlepšího přítele jejího otce.
Jaké že je to tajemství? Edward je upír.
A ne jenom on. Vlastně celá jeho rodina. A na světě nejsou jediní.
Bella se o tom totiž přesvědčí na vlastní kůži. ©

Osobní názor: Je to hodně dávno, co jsem knihu přečetla. Strašně se mi zalíbila a tak u mě začala Twilight manie.

Seznam knih

7. prosince 2010 v 0:00 | Jul |  *Books I´ve read
V tomto článku najdete veškeré knížky, které jsem přečetla. K některým jsem zatím nenapsala recenzi, takže nejspíš chvilku potrvá, než si vůbec vzpomenu, o čem kniha byla... =)Zavržený
Crescendo
Ticho


Mrazení
Váhání
Splynutí

- Stmívání
- Nový Měsíc
- Zatmění
- Rozbřesk
- Hostitel
- The Soul
- The Seeker

Vampýrská akademie
Vampýrská akademie 2- Mrazivý polibek
Vampýrská akademie 3- Stínem políbená
Vampýrská akademie 4- Krvavý slib
Vampýrská akademie 5- Spoutáni magií
Vampýrská akademie 6- Poslední oběť

Akademie Evernight
Akademie Evernight 2- Hvězdopravec
Akademie Evernight 3- Přesýpací hodiny
Akademie Evernight 4- Na druhé straně *

Město z kostí
Město z popela
Město ze skla

Krajina plná stínů
Devátá stezka
Andělé smrti
Tajemná noc
V pasti
Čtvrtý rozměr lásky


Hunger games- Aréna smrti
Vražedná pomsta
Síla vzdoru

Inkarceron

Smečka


Škola Noci 1- Označená
Škola Noci 2- Zrazená
Škola Noci 3- Vyvolená
Škola Noci 4- Nezkrotná
Škola Noci 5- Pronásledovaná
Škola Noci 6- Pokoušená *
Škola Noci 7- Burned /Spálená
Škola Noci 8- Awakened /Probuzená
Škola Noci 9- Burdened /Zatížená
Škola Noci 10- Touched /Dotčená
Škola Noci 11- Cloaked /Zahalená
Škola Noci 12- Wanted /Hledaná
Škola Noci 13- Dreaded /Obávaná
Škola Noci 14- Changed /Změněná
Škola Noci 15- Saved /Chráněná
The Fledgling Handbook 101 (info)
Provinilé slasti *
Rozesmátá mrtvola *
Cirkus Prokletých *
Kavárna Šílenců *
Krvavé koleno *
Smrtící tanec *
Zápalné oběti *
Modrý měsíc *
Obsidiánový motýl *
Kouzla milují žár mého těla *Poznámka: Anglický název značí, že kniha ještě v češtině nebyla vydaná.
*- teprve budu číst/ chci si přečíst

Edit 31.1.2011 : Dnes jsem přidla tři autorky a samostatnou rubriku pro ně připravuji, tak mějte prosím trpělivost.

Většina článků od: Nikushka nebo Syki

Ehm..

6. prosince 2010 v 20:39 | Jul |  *About blog*
sharon-bloom- smile
Perfektní nadpis, co? Bohužel nevím jaké nadpisy mám dávat článkům, které jsou o ničem, takže k věci.
Dokonale tento blog zanedbávám, ale to hodlám napravit. Po tomto článku bude následovat další s rozcestníkem knížek, které jsem přečetla (Harryho Pottera asi zná každý, takže toho jsem vynechala). Když se tak dívám na seznam, mám připravených asi třináct knih, takže čekejte nával článků...Samozřejmě přednastavených.

Jul

Oddělovač