Akademie Evernight

14. prosince 2010 v 18:39 | Jul |  *Claudia Gray*
Akademie Evernight
Academy Evernight

O čem Kniha je: Bianca chce pryč ze školy, protože si myslí, že tam prostě nepatří. Když ale realizuje svůj plán, doslova ji sestřelí Lucas, který si myslí, že ji někdo pronásleduje.
Pak se Lucas Biance ale vyhýbá a chvíli trvá, než si spolu zase promluví. Když se ho pak zeptá, proč se jí vyhýbal, Lucas odpoví, že se Bianca přátelí s lidma z Evernightu, kteří jsou moc krásní, chytří a úspěšní. A Lucas je proti nim a nehraje podle pravidel.
Když pak jedou na výlet do nedalekého města, Lucas se seznámí s rodiči Biancy. Když jsou pryč, Lucas se Biancu snaží proti nim poštvat a pohádají se kvůli tomu. V restauraci se pak Lucas popere s pár chlapíky, kteří si mysleli, že Biance dělal potíže.
No a tak spolu zase nemluví.
Biancu pozve na ples její spolužák Baltazar, který o ni má nejspíš zájem. Jenže tam mu pak dojde, že Biance se líbí někdo jiný. Objeví se Lucas a všechno je zase v pořádku.
Jenže pak Bianca Lucase kousne, lokne si krve, Lucas omdlí a Bianca zjistí, že je upír. Lucas si nic nepamatuje a Biance je nařízeno mu lhát.
Jednou se Bianca vydá na pomoc kamarádce, kterou obtěžuje Erich, její spolužák. V noci chodí po střeše a dělá rámus, takže Raquel nemůže spát. Když Bianca Ericha objeví, trochu pokecají a Bianca ho kousne.  Lucas stojí poblíž a všechno vidí. Zároveň mu dojde, co je Bianca zač.
Odjede na vánoční prázdniny a Bianca si už myslí, že se nevrátí.
Omyl, vrátí. Všechno zase dobrý, Lucas si nepřímo řekne o kousnutí a všichni jsou šťastní a spokojení.
Jednou, když je Bianca s Lucasem u jejích rodičů společně s Baltazarem a Patrice, Bianca řekne rodičům Lucasův příběh. Lucasův předek se popral a utekl pryč. V tu chvíli se strhne rvačka, ze který Lucas - stejně jako jeho předek - uteče.
Od rodičů se pak Bianca dozví, že je Lucas členem Černého kříže; lidí lovících upíry. Ihned se její rodiče vydají za ním, aby ho zničili. Upírům je ale proti srsti překročit řeku; Bianca ovšem jde a s Lucasem se potká.
Přizná, že je zabiják upírů a navrhne jí, aby šla s ním. Druhý den je pak z hotelu vyzvedne Lucasova matka, která je zavede do kostela, kde se nachází víc lidí z Černého kříže. Nutno podotknout, že nikdo kdomě Lucase neví o tom, že je Bianca upír. Teda skoro.
Pro Biancu si ovšem přijdou rodiče. Kostel zapálí, Bianca se rozhodne a odejde za rodiči s tím, aby ostatní nechali naživu. ©

Osobní názor: Dosti zajímavá knížka. Trochu mě štvalo, jak Bianca hned od začátku věděla, že s Lucasem bude chodit. Trošičku divné, když se sotva znali.... Bylo mi líto Baltazara- neustále byl na ni milý, věnoval se jí, ale co z toho? Velké kulové! Na konci je první kapitola Hvězdopravce (2.díl), ve které Bianca steskní po Lucasovi...Uvidímě, jak se tato série vyvine.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama