Akademie Evernight 2- Hvězdopravec

26. prosince 2010 v 17:15 | Jul |  *Claudia Gray*
Akademie Evernight 2- Hvězdopravec

Stargazer

O čem kniha je: Bianca se s Lucasem už pěkně dlouhou dobu neviděla. Lucas posílá po svém bývalém spolubydlícím vzkazy pro Biancu. V jednom napíše Lucas místo setkání a Bianca se tam vypraví. Po cestě potká jinou upírku. Dají se do řeči a nakonec Biancu doprovodí. Když ovšem uvidí Lucase, pozná v něm lovce upírů z Černého kříže. Neznámá se pak snaží Biancu chránit, ale ta ji uklidňuje, že jí nic nehrozí. Upírka uteče a nedohoní ji ani posily z Černého kříže.

Když se pak Bianca vrací na akademii, načapá ji Baltazar. Popíše mu, koho potkali a on v upírce pozná svoji sestru Charity, kterou už pár desítek let neviděl. Dohodnou se: budou dělat, že spolu chodí, Bianca bude moci častěji pryč z akademie za Lucasem a Baltazar ochrání svoji sestru před Černým křížem. Rodiče Biancy to přijmou s tím, že ji Baltazar víc zasvětí do upířího světa.

Bianca občas potkává přízraky, duchy, kterým zjevně o něco jde. Snaží se Biance něco sdělit, ale ona nechápe. Spolu s Baltazarem se také pokouší přijít na to, proč ředitelka přijímá i lidské studenty. Biancu pak napadne, že to má co dělat s přízraky. Lidé na akademii jsou s nimi nějak spojení. Postupem času to začne vypadat, že jdou přízraky jenom po ní. Jednou, když je s Baltazarem, se přízrak zjeví a Bianca málem umrzne. Bianca začne naléhat na rodiče a ti jí pak řeknou, že kdysi se dohodli s přízraky, že jakmile Bianca dosáhne určitého věku, stane se (vraždou) přízrakem, místo upírky. Ředitelka pak Biancu přemístí jinam do bezpečí.

Ještě předtím se na schůzce Bianca s Lucasem pohádá a myslí si, že je mezi nimi konec. Bianca náhodou potká svoji spolužačku, Charity ji ale nakonec zabije.

Uběhne několik měsíců, když Bianca narazí na Lucase v areálu školy. Všechno mu vysvětlí a on ji chce z akademie dostat pryč. Bianca chce ale počkat na svoji poslední zkoušku.

Překvapení nastane ve chvíli, kdy přijde Charity požádat o útočiště. Ukáže se, jaká to je mrcha, když ředitelce práskne, že Bianca s Baltazarem po ní celý rok šli a přitom se vídali s Lucasem. Charity navíc Černému kříži nakecala, že ředitelka chce zmasakrovat lidské studenty, takže se Černý kříž rozhodne zakročit a zmasakrovat je.

A tak propukne bitva, Lucas najde Biancu a ještě spolu s její spolubydlící Raquel utečou do bezpečí úkrytu Černého kříže. Tam se Raquel přidá na jejich stranu v boji proti upírům, stejně jako Bianca, která nemá jinou možnost. ©


Osobní názor: Rozhodně lepší než první díl. Trochu jsem i doufala, že Binks po jedné opravdu skvostné chvilce zůstane s Baltazarem (ne, nevyspali se spolu)a "odkopne" Lucase. Bohužel se tak nestalo a po útoku Černého kříže na Evernight s ním utekla do sídla Čk (Černý kříž).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama