Hostitel

7. prosince 2010 v 6:30 | Jul |  *Stephenie Meyer*
Hostitel

The Host

O čem kniha je:Na Zemi zaútočí vetřelci - a lidé jim slouží pouze jako hostitelé. Avšak přežívá ještě hrstka divokých lidí, kteří se ukrývají, aby je Hledači nenašli.
Do těla Melanie, která raději dobrovolně skočí do výtahové šachty než aby ji chytili, je implantována Poutnice.
Postupně se s Melanií sžívá, snaží se objevit její tajemství = polohu dalších lidí. Jenže se spřátelí a vydají se na cestu za Jamiem a Jaredem, kteří se ukrývají kdesi v poušti. Poutnice se snaží rozluštit symboly, která jí Melanie promítá a s jejich pomocí se dostanou do pouště, kde obě téměř zemřou. Najde je ovšem strýček Jeb. Ještě předtím, než se vydají na cestu, se zbaví Hledačky tak, že jí Poutnice neřekne, co chystá. Chce přeci ochránit Melaniiny - ale už i Poutničiny - milované.
Odvede ji/je (Melanii i Poutnici) do systému jeskyní, kde přežívá poměrně větší skupinka lidí. Při prvním setkání s Jaredem jí jednu flákne. Je izolovaná, všichni se dohadují, jestli by ji rovnou neměli zabít, ale nakonec Jeb stojí za ní a chrání ji.
Kyle se ji jednou pokusí zabít, ale nakonec Poutnice/Wanda ho zachrání. Koná se soud a rozhoduje se, co se s ním bude dít. Zůstává, nevyhoštěn, protože by venku mohl být zajat a prozradit tak polohu.
Wanda se začleňuje do společnosti: vypráví o tom, jak byla na šesti (myslím) planetách, pomáhá obdělávat pole, vyráží na výpravy ven, hraje fotbal s ostatními. Jared jí postupně začíná věřit (poté, co na společné výpravě seženou lék pro nemocného Jamieho), že Melanie je pořád tam uvnitř. Je to zamotaný - Jared miluje Melanii, Ian (Kylův bratr) se zase zamiluje do Wandy.
Ta se nakonec rozhodne, že opustí tělo, aby Melanie mohla být s Jaredem. Ian o ničem neví, Jamie jakbysmet.
Wanda Doktorovi prozradí a ukáže, jak vyjmout duši. Ty pak dávají do kryotanku, v nichž se přemisťují na jiné planety.
Končí to tak, že se Wanda probere v novém těle, protože Ian ani Jared nechtěli dovolit, aby si jen tak odešla. Melanie je zase sama sebou a na další výpravě potkávají další skupinu divokých lidí. ©

Osobní názor: Asi nejtlustší knížka co jsem kdy přečetla. Ze začátku jsem vcelku v tom ději plavala, ale jakmile se Melanie/Wanda dostala do jeskyně, začal mi děj ubíhat dost rychle. Celkem mě překvapil vztah, který si vybudovala Wanda s Ianem, ikdyž se to dalo i očekávat, takže nebylo žádné překvapení, že Ian pro Wandu našel jiné tělo....A abych nezapomněla, skoro jsem i obrečela smrt a pohřeb Waltera.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Efíík* Efíík* | Web | 9. prosince 2010 v 16:08 | Reagovat

Moc děkuju, jinak to je Ok :)

2 Efíík* Efíík* | Web | 9. prosince 2010 v 16:21 | Reagovat

Jo a ještě jsem se tě chtěla zeptat...nechtěla bys být moje Aff?
A Máš úžasnej blog :))

3 vivienne vivienne | Web | 11. prosince 2010 v 15:21 | Reagovat

asi si ji taky přečtu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama