Vampýrská akademie

21. prosince 2010 v 17:14 | Jul |  *Richelle Mead*
Vampýrská Akademie

Vampire academy


O čem kniha je:Rose je jedna z mála dhampýrek, jenž je vychovávána k tomu, aby se stala Strážkyní. Většina dhampýrek je spíš "předurčena" k tomu, aby vychovávaly své děti, anebo se staly krvavými děvkami (velice nechvalné a hojně opovrhované postavení ve společnosti). Jenže Rose se nemá stát jen tak ledajakou Strážkýní jednoho z omezeného počtu Morojů (praví a nefalšovaní vampýři/upíři, kteří nezabijejí lidi a ovládají jednu ze 4 živelných magií), ale přímo jediné přeživší členky královského rodu Dragomirů, Vassilisy.
Morojové mají 13 královských rodin, ze kterých se vybírají Králové a Královny.  Jen Lissa s Rose přežily autonehodu, při níž zahynuli Vassilisyni rodiče a starší bratr, a proto je na Lissu uvalen zřetel o to víc, když je poslední z Dragomirů. Morojové totiž nejsou nikde v bezpečí. Nebo alespoň tohle všechno tvrdí. Kromě Morojů, Dhampýrů a obyčejných lidí, jsou na světě také Strigojové. Opravdu, opravdu nebezpeční upíři, kteří propadli zlu a bez mrknutí oka zabíjejí, co jim příjde pod ruku. Nejčastěji však Moroje, protože morojská krev jim dodává mnohem větší sílu.
Rose a Lissou navštěvují internátní školu pro Moroje a Dhampýry, kde se společně učí všemu, co budou v budoucnu potřebovat. Jenže ze školy utečou, protože si Rose myslí, že Lisse hrozí nebezpečí, a proto by tam neměla zůstávat. Utíkání jim vydží 2 roky, dokud je konečně nenajdou školní Strážci v čele s Belikovem. A tak jsou dívky nuceny vrátit se do školy.
Obě se musí vyrovnat se změnou, která se na škole udála v době, kdy byly pryč a pokusit se navázat tam, kde skončily, i když to nebude jednoduché. Pojí je víc než jen přátelství, či Moroje a budoucího Strážce, mají pouto, kdy Rose dokáže vycítit a později i vidět, co se s Lissou děje a pomoci jí. Což se ukáže jako velice výhodná věc v momentě, když někdo začne Lissu psychicky trápit a nechává jí na posteli mrtvá zvířata. Lissa má totiž tajemství, dokáže oživovat a uzdravovat zvířata a později se ukáže, že i lidi. A to ve společnosti neumí jen tak kdo, proto kdyby to vyplynulo na povrch, hrozí jí nebezpečí. A tomu chce Rose ze všech sil zabránit. ©

Osobní názor: Tak na tuto knihu mě navedla Nat a jsem strašně ráda, že to udělala. Prostě boží knížka!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nat Nat | Web | 24. prosince 2010 v 14:58 | Reagovat

Taky si myslím :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama