Zatmění

7. prosince 2010 v 6:01 | Jul |  *Stephenie Meyer*
Zatmění


Eclipse

O čem kniha je:Bella a Edward spolu opět chodí. Bella se usmíří se s Jacobem, avšak Edward ji k němu nechce pouštět, protože se bojí, aby jí Jacob jako novorozený vlkodlak mohl nějak ublížil. Bella k němu i přesto jezdí.
Mezitím se od upírů i od vlkodlaků dozvídá nové a nové příběhy. Například se dozví o otisku vlkodlaků. Když se vlkodlak otiskne do někoho, znamená to, jako by našel druhou polovinu své duše a bude dělat všechno pro to, aby té druhé osobě v čemkoliv vyhověl. Proto když Sam (vůdce vlkodlaků) kdysi miloval Leah, nasliboval jí mnoho věcí, jak ji nikdy neopustí atd. Jenže jakmile se z něj stal vlkodlak a potkal Emily, otiskl se do ní, i když s tím nemohl cokoliv dělat, proto musel Leah opustit a být s Emily.
Dále se od vlkodlaků dozví legendy, jak se z nich stali vlkodlaci, dozví se o duševních válečnících a o oběti třetí ženy, která zachránila svého manžela před vlkodlaky tím, že si vrazila nůž do srdce (ve filmu do břicha) a tím upoutala pozornost upírů a vlkodlaci mohli ho zabít.
Mezitím se v Seattlu odehrává úděsné peklo. Někdo už pozabíjel kolem čtyřiceti lidí a police nemá sebemenší stopu, kdo by to mohl být. Avšak Cullenovi jsou přesvědčeni, že je to práce upírů. Pomocí Alice a nemalé zásluhy Belly zjistí, že za vším stojí Victorie, která se neustále snaží Bellu zabít. Za tímto účelem vytvořila dalších dvacet upírů, kteří spolu s ní půjdou zabít všechny Cullenovi a spolu s nimi samozřejmě i Bellu. Avšak to ještě nevědí, že ke Cullenovým se přidali vlkodlaci, kterých přijde na pomoc devět. Před bitvou si Bella uvědomí, že miluje i Jacoba, který jí také vyzná lásku. Avšak žít nedokáže pouze bez Edwarda. I přesto ale chce, aby Jacob nebojoval.
Edward nechá na Belle volbu mezi ním a Jacobem, protože chce, aby byla šťastná. Bella si ho samozřejmě vybere. Bitvy se neúčastní Edward, protože Bella jej požádala, aby zůstal s ní. I přestože bylo Cullenových spolu s vlkodlaky méně než novorozených upírů, dokázali je porazit a všechny pozabíjet. Avšak Bella s Edwardem se ukrývali v horách, tam je našla Victorie spolu s jedním dalším upírem. Edward by proti nim byl bez šance, kdyby mu na pomoc nepřispěchal jeden z vlkodlaků. Victorie chtěla utéct, ale Edward ji dostihl a utrhl jí hlavu a následně spálil. Po bitvě přišli na místo Voltuirovi, protože chtěli zabít ty novorozené, neboť se obávali prozrazení upíří existence. Cullenovi jim nesměli říct, že spolupracovali s vlkodlaky, protože Voltuirovi neuzavírají spojenectví s vlkodlaky. Proto byli velice překvapeni, když našli všech dvacet upíru mrtvých. To že Cullenovým pomohli vlkodlaci, nepoznali. Bella nakonec souhlasí s Edwardovou podmínkou, že se vezmou. Když přijde Jacobovi svatební oznámení, rozhodne se utéct. ©

Osobní názor: Pokud mám být upřímná, vůbec si nepamatuju, jak jsem se cítila po přečtení tohotodílu, takže alespoň napíšu, co mě vcelku zaujalo ve filmu.  Za povšimnutí určitě stála honička Victorie, která alespoň mě přišla skvěle natočená. Bohužel, na konci filmu mě zamrzelo, že Bella nezůstane s Jacobem. Ale co už. Knihu nezměním...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama