Únor 2011

Vampýrská akademie 2- Mrazivý polibek

7. února 2011 v 19:49 | Jul |  *Richelle Mead*
Vampýrská akademie 2- Mrazivý polibek
Frostbite


O čem kniha je:Rose s Lissou už se znovu zabydlely ve škole. Lissa vypadá  po boku Christiana šťastnější a Rose si nějak neví rady s náklonností (či spíše láskou?), kterou cítí k Dimitrimu. 

On ji sice opětuje, ale díky zásadám se s ní nechce zaplést. Což Rose dost trápí a hledá si někoho, kdo by mohl její žal zmírnit. A vypadá to, že její kamarád Mason by byl více než jenom ochotný. Jenže Rose nemá to srdce jej vodit zbytečně za nos, když jediný na koho dokáže neustále myslet (tedy kromě Lissy) je právě Dimitri. 
Díky Vánočním prázdninám se studenti i s rodiči vydají do zimního střediska a kvůli vyšší pravděpodobnosti útoku ze strany Strigojů přijedou i rodinní Strážci, aby byla zajištěna větší bezpečnost jak studentům - tak jejich rodičům.
Na scéně se objevuje i sebestředný Adrian Ivashkov, který nemá nic lepšího na práci, než se k Rose vtírat a ještě hůř, lézt jí do snů. Kromě něj se blíže seznámíme i s tetou Christiana, Tashou, která dává dost jasně najevo, že by si přála, aby se Dimitri stal jejím novým Strážcem a... vlastně i mnohem víc. A vypadá to tak, že Dimitri o její nabídce vážně uvažuje. Což Rose jenom víc zraňuje a snaží se nastálou situaci řešit tak, jak sama nejlépe umí. Sarkastickými řečmi a zlobou. A po lehké zmínce v první knize... se konečně setkáváme s matkou Rose, věhlasnou Strážkyní Janine Hathaway.
A jako by toho nebylo málo, zatímco jsou studenti s rodiči na lyžařském výletě, do školy se dostanou Strigojové a parta studentů se vydá za nimi. Rose je následuje, ve snaze je zachránit před jistou smrtí. Jenže sama zjistí, že ne všechny můžete zachránit... ©

Osobní názor: Tak teprve u tohoto dílu můžu říct, že jsem si tuto sérii zamilovala. A to asi hlavně kvůli Adrianovi, on je prostě BOŽÍ!

Město z kostí

4. února 2011 v 10:13 | Jul |  *Cassandra Clare*
Město z kostí

The Mortal Instruments- City of Bones

O čem kniha je: Clary vidí lidi, které nikdo jiný kromě ní nevidí. A ti lidé jsou zjevně přibližně stejně staří jako ona. Jenže nezdají se být normálními teenagery, ale spíš bojovníky. Ale s čím bojují?

Jace, Alec a Isabelle jsou Lovci stínů. Jsou to kříženci mezi anděly a lidmi, jimž se říká Nephilim. Řídí se zákony sepsanými v Šedé knize, kterou jim dal anděl. A jejich úkolem je ochraňovat svět před démony, kteří cestují mezi dimenzemi a pustoší, co jim přijde do cesty. Zároveň udržují mír mezi bytostmi z Podsvětí, kříženci mezi lidmi a démony - upíry, vlkodlaky, vílami a warlocky.

Po celém světě existuje několik tzv. Institutů, v nichž Lovci stínů bydlí. Jeden z nich se nachází v New Yorku. A právě sem se jednoho dne Clary dostane po té, co její matka záhadně zmizí, celý byt je jako po návštěvě tornáda a Clary se dostane do přímého kontaktu s jedním ne moc pěkným démonem. 

Zjišťuje, že Lovcům stínů v jejich poslání pomáhá Bratrstvo Ticha, které střeží 3 posvátné Nástroje smrti - pohár, meč a zrcadlo (které vlastně nestřeží, protože nikdo neví, kde se zrcadlo může nacházet). Tyto posvátné předměty dal anděl Raziel prvním z Nephilimů. 

Celou dobu byly Nástroje smrti bedlivě hlídány. Tedy až do Povstání, občanské války Nephilimů, které vedl Valentine. Jeden z nejlepších a nejobdivovanějších Lovců stínů. Válka málem celý svět Nephilimů zničila a mohlo by být i hůř, pokud by se po Valentinovi neslehla zem. A stejně tak i po jedné věci z Nástrojů smrti. Zmizel bájný pohár, ze kterého dával Raziel pít lidem, aby se z nich stali mocnější bytosti. Zdá se, že Valentine natáhnul brka a svět Nephilimů se může dát zase jakž takž do pořádku.

Jenže po patnácti letech Podsvětím koluje domněnka, že Valentine není až tak úplně mrtvý. Vlastně je až nebezpečně živý a pátrá po poháru. A jak se zdá, Claryina matka je do toho všeho nejspíš zapletená. Ale jak by jediná osoba, které Clary bezprostředně celý život věřila, mohla být ve skutečnosti někým úplně jiným? A  může být pravda, že i Clary má něco společného s Lovci stínů, či dokonce se samotným Valentinem? ©

Osobní názor: Nejdřív k obálce- použila jsem oficiální cover, protože ten náš je naprosto děsný. Styděla bych se ho mít v poličce.
Ale teď k ději.
Úžasná to kniha! Simona jsem už od začátku moc nemusela, ale Jace...Mmm... Pokaždé mě dostal nějakou svou hláškou. Celou knihu jsem si myslela, že Clary a Jace musí být spolu, ale pak nastal šok. Jace je synem Valentinea (nevím jak se to skloňuje) a Clary nejspíš taky. A tady nastává ten problém- ti dva k sobě cítí mnohem víc než jen sourozeneckou lásku...Sakra! Ještěže už je ke stažení i druhý díl (ano, čtu to jako e-book).

Novinky ohledně...

1. února 2011 v 18:44 | Jul |  Soumrak-začátek života
Avatar
Konečně se ozývám.
Další kapitolu nemám, ale konečně jsem si srovnala v hlavě, co s touto povídkou udělám. A jelikož se mé plány absolutně změnily, musela jsem přepsat konec čtvrté kapitoly a musím uznat, že to, co jsem předtím napsala byl děs. Naprostá hrůza. Jsem ráda, že už se ta kapitola má vcelku k světu a snad i v povídce pokročím.
Případní zájemci se na upravenou část můžou podívat TADY.

Jul
Oddělovač