Inkarceron

29. března 2011 v 16:01 | Jul |  *Catherine Fisher*


Inkarceron, živé vězení s tisíci lidmi uvnitř. Vrazi, zloději, spodina. Měl to pro ně být dokonalý svět, ve kterém by nic nechybělo. Byl to experiment- ale jak bývá zvykem, vždy se něco zvrtne. Místo dokonalého života je čeká pouze bída a smrt.

"Nezměrný, bez konce je Inkarceron, propasti, chodby a průchody. Svůj žalář zmapuje ten člověk, jen on, kdo někdy okusil svobody."

Finn žije v tomto světě. Avšak je přesvědčen, že přišel z Venku, ale nic ze své minulosti si nepamatuje. Občas mívá záchvaty a vídává hvězdy.
A Sapient Gildas je přesvědčený, že k němu promlouvá sám Sapphique- jediný člověk, který utekl z Vězení.
Když při loupežné výpravě lstí unesou Maestru, jako část výkupného se do Finnových rukou dostane křišťálový Klíč. Teď už nic a ani nikdo nedokáže Finnovi zabránit v cestě k Úniku , na kterou se vydal se svým přísežným bratrem Keirem, Sapientem Gildasem a Attiou, psím otrokem, která sloužila vládci křídla."Inkarcerone, jsem tvůj syn, z tvé bolesti jsem kdysi povstal. V kostech mám ocel, obvody místo žil. Mé srdce je železná kobka."

V tu samou dobu se odehrává příběh Claudie, dcery správce Inkarceronu. Už v dětství byla zasnoubená s Gilesem, následníkem trůnu. Ale ani po jeho nečekané smrti se její otec nehodlá vzdát svého snu, takže si Claudie bude muset vzít Caspara, kterého nemá zrovna v lásce, jelikož je věčně znuděný a ke všemu rozmazlený spratek v jedné osobě. Když zjistí, že svatba se koná již za dva dny, rozhodnou se s Jaredem, jejím učitelem, že výpravu do otcovi kanceláře trošku uspíší. Tam Claudia nalezne křišťálový Klíč a po čase zjistí, že skrz něj může komunikovat s vězni z Inkarceronu- především s Finnem, který ji někoho připomíná a tak s Jaredem dělá co je v jejich silách, aby ho vysvobodili ze spárů Inkarceronu.

"Zakazujeme růst, a tím i rozklad. Ctižádost, a tím i zoufalství. Neboť jedno je pouze zkresleným odrazem toho druhého. A především je zapovězen Čas. Od této chvíle se nebude nic měnit."

A věřte, že to opravdu nebude jednoduché.

Po kapitolách se střídaly pohledy Finna a Claudie a vzájemně se doplňovaly. Oba si myslí, že svět toho druhého je dokonalý, ale nikdy nic není dokonalé.
K pochopení děje byly velkou pomůckou úryvky na začátku kapitol- Zpěvy Sapphiquovy, Projektová zpráva Martora Sapiense nebo dopis Královny správci Inkarceronu.
Trochu mi vadilo, že autorka moc nepopisovala hrdiny této knihy, takže jsem si je nedokázala představit. Něco podobného bylo i s Klíčem, tam jsem si nedokázala představit kontrolní panely.
Ale naopak velké plus u mě má děj. Celou knihu čekáte, co se stane a málo který zvrat opravdu čekáte. A že jich kniha obsahuje požehnaně!

"Padal celý den a celou noc. Padal do temné propasti. Padal tak, jako padá kámen, jako pták se zlomenými křídli, jako svržený anděl. A když přistál, zhmoždilo to svět."

Takže když to shrnu, kniha mě opravdu mile překvapila. Těšila jsem se na ni a nezklamala mě. Možná jsem trochu měla obavy z toho, že se celý děj odehrává ve vězení, ale byly zbytečné. Musím uznat, že jsem si to vyšinuté vězení zamilovala. Teď už jen můžu netrpělivě čekat na pokračování s názvem Sapphique.

Samozřejmě bych touto cestou chtěla poděkovat Knižnímu webu za poskytnutí této knihy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vivienne vivienne | Web | 2. dubna 2011 v 16:47 | Reagovat

asi si ji taky přečtu vypadá to slibně

2 Dý | Web | 12. května 2011 v 17:42 | Reagovat

Dneska mi konečně přišla! .) Už se na ní těším !!! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama