Vampýrská akademie 3- Stínem políbená

7. března 2011 v 17:26 | Jul |  *Richelle Mead*
Vampýrská akademie 3- Stínem políbená

Shadow Kiss

O čem kniha je: Rose dostala své první značky... ale stále se kvůli smrti Masona necítí moc dobře. Začíná se víc kamarádit s jeho nejlepším kamarádem, Eddiem. Snad proto, aby se s tak náhlou smrtí vypořádala. 

Ke všemu se ještě přidávají závěrečné zkoušky, v nichž má prokázat svou schopnost stát se Strážkyní. Jenže jako na potvoru jí do dvojice není přidělena Lissa, jak by si obě přály, ale Christian. A jak je známo, ti dva se nemají zrovna dvakrát v lásce. Přesto se Rose snaží ve zkoušce obstát. 

Ne, že by se jí to dvakrát dařilo. Valí se na ni jeden problém za druhým. A jakoby nestačil její docela dost kompilovaný vztah s Dimitrijem, o němž se bojí s Lissou promluvit, začne Rose vídat Masonova ducha. Konečně pochopí, co znamená být Stínem políbenou.

Po jednom obzvláště intenzivním okamžiku v chajdě mezi Rose a Dimitrijem (no konečně!!!) školu napadnou Strigojové, kteří zjistili, jak prolomit ochrannou vrstvu okolo celé školy. A jelikož jsou Strigojové v přesile, zapojí se do boje i sama Rose... v závěsu s Christianem, kterého už nebaví jen tak stát a dívat se, jak za něj ostatní nasazují život, když on sám může pomoct sežehnout pár těch špatných. 

Podaří se jim zlikvidovat větší část Strigojů, ale jak se ukáže, pár studentů - Morojů i Dhampýrů - si Strigojové při úprku odnesli s sebou. Na svačinku. Proto se několik Strážců v čele s Dimitrijem, matkou Rose a samotnou Rose vydají studenty zachránit, protože ještě mají šanci. 

Jenže jak už se Rose naučila v předchozím díle. Ne všechny se dá zachránit. A nejhorší ze všeho je, když nedokážete zachránit ty, které milujete... ©

Osobní názor: Boží,boží, boží! Možná mám i dokonce radost z toho, že z Dimitrije je Strigoj.Už jenom kvůli Adrianovi...Prostě mi příjde, že Rose by měla mít rodinu s Adrianem, protože Dimitrij mi příjde pro ni moc slušný. (Omlouvám se všem jeho fanynkám)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mika-sama mika-sama | Web | 13. dubna 2011 v 18:11 | Reagovat

úžasná knížka! ale mě osobně vadí, že se stal s Dimitrije strigoj... Ale je dobře, že dostane šanci i Adrian :-D  Nwm jestli jsi četla i další díly.. ale určitě bych to skončila jinak, než to skončí...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama