Duben 2011

Smečka

15. dubna 2011 v 17:09 | Jul |  *Andrea Cremer*


Příběh nás vtáhne do světa vlků, kde Ochránci mají nastolený řád. Pomáhají Strážcům v boji proti Hledačům. Ovšem Strážci mají absolutní moc nad jejich životy. Vybírají jim partnery a každou neposlušnost trestají.

Takový je život Cally. Když byla ještě malé dítě, dozvěděla se, že v den svých osmnáctých narozenin si vezme vůdce druhé smečky, Rena, a spolu budou vůdci nové smečky. Calla musí zůstat až do svatby čistá, takže žádné dostaveníčko se sexy budoucím manželem nepřipadá v úvahu. A s někým jiným už vůbec ne. Jenže Calle dělá nemalé potíže udržet svou touhu na uzdě.

"....Ty tvoje půvabné nožky by měly až do Samhainu zůstat u sebe"
Calla by si ušetřila spoustu starostí, kdyby v lese nezachránila obyčejného člověka tím, že mu dá napít své krve a tím mu uzdravila veškerá zranění. A tak se na scéně objevuje (otravný) Shay . I když se Calla snažila, aby to na něj působilo jako sen, její naděje se vypaří, když Shay nakráčí k ní do třídy. Samozřejmě že ji pozná a snaží se k ní dostat co nejblíže. Calla ho od sebe odhání, ale dlouho jí to nevydrží. Prostě to byla láska na první pohled.

"A líbat mě je sobecký?"
"Moc."
Shay jí jednou přinese knihu Válka všech proti všem, Calla s ním začne trávit více času a společně odhalují tajemství o jejich minulosti, Shayovi, ale i Strážcích, která jim právě oni-Strážci- zapřeli. A jak to celé dopadne? To se dozvíte v této skvělé knize.

Vůči této knize jsem měla určité předsudky. Bála jsem se, aby to nebylo něco na způsob Twilight. Naštěstí nebylo.
Nebudu tady vypisovat, co všechno se mi na knize líbilo, ale vyzvednu tu pouze jednu věc. A tou věcí, teda spíše osobou, je Ren. Být Callou, tak neváhám a jdu po něm, protože Shay je oproti němu vcelku nevýrazný. Ne že bych Shaye nesnášela, ale kdybych si měla vybrat mezi ním a Renem,neváhala bych.

Takže kdo hledá skvělý příběh plný napětí a lásky, nechť nehledá a pustí se do čtení této knížky.